Banner
Banner
Banner

Domowe dekoracje na Halloween

Marzec 30th, 2011

Niewątpliwie uwielbiamy przystrajać dom czy mieszkanie zgodnie z obowiązującą modą. Przystraja się dom na święta Bożego Narodzenia, na Wielkanoc, czy na jakieś ważne uroczystości rodzinne. Od jakiegoś czasu, razem z modą na Halloween, przyszła również moda na przystrajanie w tym stylu mieszkań i domów. Skąd właściwie się to wzięło i jakie ma znaczenie dla naszej kultury?
Trendy ciągle się zmieniają, niezależnie od tego jak bardzo człowiek chciałby przy sobie je zatrzymać. A to modne są dekoracje w oknach, a to przychodzi pora na Halloween. Obchodzone w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, Halloween przyszło do nas z zachodu. Wtedy to urządza się różne imprezy, zaś dzieci chodzą przebrane za śmieszne stworki, z jednego domu, do drugiego i wołają słodkimi głosikami „cukierek albo psikus”.
W ten specyficzny dzień swoje oblicze zmieniają również mieszkania i domy. W co można przyozdobić takie mieszkanie, aby stworzyć styl Halloweenowy? Furorę robią dynie, z których wycina się różne straszne maski, zaś w środku wkłada się świece, które mają stworzyć szczególny i magiczny nastrój tego amerykańskiego święta. Można je porozstawiać w ogrodzie, ale nie tylko. Również wewnątrz mieszkania takie dyniowe ozdoby świetnie się sprawdzają, zwłaszcza jeśli mamy zamiar zaprosić znajomych na wieczór.
Jednak nie tylko dynie są charakterystyczną dekorację tego święta. W tym dniu liczy się tak naprawdę wszystko co straszne i wzbudzające przerażenie. Dlatego królują dekoracje związane ze śmiercią, czy potworami zza światów.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Dekoracje