Banner
Banner
Banner

Dywan w mieszkaniu

Listopad 19th, 2011

Wśród różnego rodzaju stylów podłogowych takich jak panele, płytki ceramiczne czy wykładziny, dywany zdają się odchodzić do lamusa i być raczej tą częścią tradycyjną wyposażenia wnętrza mieszkania czy domu. Jednak zwykle darzymy sympatią to, co tradycyjne, w związku z czym dywany cieszą się sporą popularnością i ludzie bardzo chętnie decydują się na takie dodatkowe przyozdobienie swojej podłogi w salonie, pokoju dziennym, czy sypialni.
Skąd ta popularność dywanów i dywaników? Przede wszystkim taki dywan w salonie prezentuje się elegancko. No i dodaje specyficznego uroku całemu pomieszczeniu. Jednak trzeba pamiętać, że taki dywan, jego rozmiar czy forma nie powinny być zbyt krzykliwe, bowiem to tylko pogorszy styl wizualny naszego mieszkania.
Dywany są też funkcjonalną formą przykrycia podłogi. Oprócz pięknych wzorów, które urozmaicają wygląd mieszkania, są one przede wszystkim wygodne. Wskazane więc są, jeśli w domu mieszkają dzieci, które z reguły rezygnują z papci i bardzo często gubią skarpetki. Dywan gwarantuje, że pociesze nie zmarznie stópka, a i mniejsze prawdopodobieństwo zranienia się o coś ostrego, co może znajdować się na podłodze.
Jaki dywan wybrać do mieszkania? To już zależy od gustów mieszkańców, ale także do wystroju wnętrza, no i od tego jaki rozmiar będzie nas satysfakcjonował. Jedno jest pewne: warto zaopatrzyć mieszkanie w dywan, nawet jeśli, na podłodze już są dawno ułożone płytki, czy panele. Nada do pomieszczeniom w naszym domu trochę przytulności i jednocześnie ubogaci wnętrze.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Dekoracje