Banner
Banner
Banner

Gdzie najlepiej postawić kominek?

Kwiecień 30th, 2011

Niemal każdy marzy o tym, by w jego domu, bądź mieszkaniu znalazło się troszeczkę miejsca na postawienie kominka. Jest on wielofunkcyjny bowiem z jednej strony zapewnia ciepło, może służyć do ogrzewania, z drugiej może być świetny na relaksację w długie zimowe wieczory, a do tego świetnie się prezentuje wizualnie. Gdzie w takim razie postawić taki kominek w mieszkaniu, aby nie przeszkadzał zbytnio, a z drugiej strony, by dało się korzystać z jego wszelakich dobrodziejstw?
Wielu strzela od razu w salon. Zdawać by się mogło, że jest to idealne miejsce na kominek. Jednak salon jest to pokój, gdzie przyjmujemy gości, a co za tym idzie – nie każdy może być wielkim fanem kominków i bijącego z nich żaru. Dlatego jeśli lubimy kominki, lepiej kierować się jedynie swoim własnym gustem i postawić go tam, gdzie sami będziemy mogli się nim cieszyć.
Sypialnia również nie jest dobrym pomysłem na kominek. Można się bardzo łatwo zatruć i mimo że kominki z reguły posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa, to jednak nie ma co ryzykować, bowiem wszystko może nawalić i zasnąwszy z wieczora, rano możemy się już nie obudzić. Poza tym, sypialnia powinna być pomieszczeniem, gdzie człowiek wypoczywa i może spokojnie odetchnąć.
Gdzie w takim razie postawić kominek? Najlepiej, by był to pokój dzienny, w którym się przebywa codziennie – ewentualnie jadalnia, bowiem w wielu przypadkach jedno z drugim jest połączone. Będzie to idealne miejsce, gdzie będziemy mogli rozkoszować się ciepłem kominka, ilekroć będziemy mieć na to ochotę.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Ozdoby domowe