Banner
Banner
Banner

Jak zagospodarować salon?

Wrzesień 1st, 2011

Salon to miejsce, gdzie przyjmujemy gości. W związku z tym, dobrze jest pokazać to pomieszczenie z jak najlepszej strony, bowiem jak ludzie widzą salon, tak widzą i resztę domu. To właśnie ten pokój gościnny wiele znaczy jeśli chodzi o pierwsze wrażenie związane z naszym mieszkaniem, czy domem. Dlatego też warto zatroszczyć się o to, by salon był jak najlepiej urządzony i przedstawiał najlepsze atuty całego domu.
Jak więc w takim razie urządzić salon i co powinno się znajdować w tym pokoju?
Chociaż zdawać by się mogło, że umeblowanie salonu to bułka z masłem, to jednak gdy się za to zabierzemy okazuje się, że jednak nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Pierwsze problemy napotykamy gdy trzeba wybrać odpowiednie meble. Ważne, aby był to komplet mebli – lepsze wrażenie robi, gdy są one z tego samego drewna i łączą się kolorystycznie. Co powinien stanowić ten komplet? Przede wszystkim nie może zabraknąć sofy i foteli. Następnie trzeba zatroszczyć się o jakiś ładny stół, najlepiej nie za wysoki, tak by wygodnie się siedziało przy nim. Do tego dobre będą jakieś krzesła – mogą to być krzesła drewniane, lub hybrydy, czyli połączenie fotela z krzesłem. Ważne, aby nic się ze sobą nie kłóciło.
Ważne też są półki i szafki. I chociaż w salonie nie powinno się trzymać wiele rzeczy, to dobre wrażenie robią półki przeszklone, zaś za szkłem może wdzięczyć się jakaś piękna zastawa porcelanowa, albo kolekcja czegoś – byleby wyglądała przyzwoicie i robiła wrażenie. Zaś jeśli bardzo nam zależy na wrażeniu to idealna będzie do salonu biblioteczka z jak największą liczbą książek, które poprzez swoją świetną prezencję nadadzą całemu domowi, jak i mieszkańcom elegancji i szyku.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Ozdoby domowe