Banner
Banner
Banner

Jaki kolor płytek do mieszkania?

Maj 30th, 2011

Jak już wybraliśmy płytki do mieszkania musimy się zastanowić jaki mają mieć kolor. A rzecz to ważna. Bo płytek po założeniu odkręcić się nie da. Więc lepiej żeby leżały na podłodze w spokoju przez najbliższe kilka lat.
Wzorów płytek jest nieskończenie wiele. Chcemy kamień? Mamy. Może imitacja bambusa? Oczywiście jest. Możemy nawet zamówić mozaikę w rulonie. Wybór koloru powinien być intuicyjny. Jeżeli wydaje się nam, że dobrze będzie się nam chodziło po zielonych, podobnych do trawy płytkach. Warto je zakupić do łazienki. Jeśli wolimy brutalność kamieni, możemy sobie „wybrukować” korytarz.
Przy wyborze koloru warto wziąć pod uwagę miejsce gdzie się one mają domyślnie znajdować. W łazience dobrze sprawdzają się rześkie, naturalne motywy. Kuchnia to miejsce gdzie na podłodze warto mieć estetyczny wzór. Przedpokój natomiast z racji, że się brudzi, dobrze współgra z ciemniejszymi wzorami kamieniopodobnymi.
Musimy pamiętać, że w mieszkaniu musimy utrzymać jakiś klimat. Chodzi to o to żeby nie tworzyć pomieszczeń nie współgrających ze sobą. Kolorystycznie, deseniowo oraz technicznie mieszkanie musi być zaplanowane jednolicie. Tak , by nie tworzyć 5 osobnych światów tylko jedną zgraną całość.
Jak już wybierzemy kolor płytek, musimy wybrać kolor fugi. Na szczęście fugę można przemalować. Czego o płytkach powiedzieć nie można. Dlatego zastanówmy się dobrze przed zakupem czy aby na pewno chcemy mieć zieloną łazienkę i różowy przedpokój.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Podłogi