Banner
Banner
Banner

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Lipiec 30th, 2011

Łóżko to naprawdę bardzo ważny mebel w życiu każdego człowieka. To właśnie od łóżka zależy nasze codzienne samopoczucie, to czy się wysypiamy i to czy nas coś strzela w kręgosłupie czy nie. Dlatego też, wybierając łóżko do nowego mieszkania, warto poświęcić więcej czasu niż przy wyborze innych mebli, bowiem jakie łóżko wybierzemy, tak się wyśpimy. A wiadomo, że każdy pragnie wysypiać się jak najlepiej.
Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne. Jednak słówko to dla każdego w zasadzie oznacza co innego. Jak więc dobrać wygodne łóżko? Przecież nie można w sklepie wypróbować każdego, które nam się spodoba! Wygodne łóżko to z reguły takie nie za bardzo twarde, ale też niekoniecznie miękkie. Ważne żeby ciało się nie zapadało i jednocześnie, by mogło łagodnie opaść w objęcia tego niezwykle przyjemnego mebelka. Dlatego dobre łóżko nie może być zbyt twarde, bo doprowadzi to do tego, że obudzimy się cali zesztywniali.
Łóżko powinno być też wytrzymałe. We śnie – i nie tylko z resztą – człowiek wykonuje różne dziwne wygibasy, a co za tym idzie łóżko nie może się załamać pod pierwszym lepszym skokiem. Dlatego najlepsze są łóżka wykonane z solidnego, mocnego drewna, które przetrzyma każdy mniej, lub bardziej gwałtowny ruch.
Jeśli chodzi o wygląd łóżka to nie ma co się nim sugerować. Sypialnia powinna być miejscem gdzie czujemy się bezpieczni i zrelaksowani, a co za tym idzie, nie ma potrzeby zapraszania do tego pokoju kogokolwiek innego. Dlatego walory artystyczne nie są zbyt ważne, więc zamiast zwracać uwagę na wygląd łóżka, lepiej jest skupić się przede wszystkim na wygodzie.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Ozdoby domowe