Banner
Banner
Banner

Jakie meble wybrać do mieszkania?

Maj 30th, 2011

Wybór mebli to trudna decyzja. Zwykle problem stanowi cena i jakość, albo brak równowagi między jednym a drugim. Warto więc szukać długo aż znajdzie się coś dogodnego. W końcu najprawdopodobniej przez następne dziesięć lat niewiele zmieni się w umeblowaniu naszego mieszkania. Więc warte jest to takiego trudu.
Mebli szukać można w wielu miejscach. Jednak zawsze, gdziekolwiek będziemy ich szukać musimy wiedzieć czego chcemy. Bo piękna lampa po przecenie nigdzie nie będzie nam pasować i przez następne kilka lat będzie kłuć w oczy a nie je cieszyć.
Meble musimy wybierać pod swój gust i pod predyspozycje miejsca. W zależności od tego czy mamy przestrzenie niewielkie czy duże możemy różnie podchodzić do zakupu mebli. Do dużych pomieszczeń lepiej pasują meble dostojne, majestatyczne. Współgrające z przestrzenią. Do małych pokoi lepiej pasują meble praktyczne, smukłe i perfekcyjnie wypełniające przestrzenie. Jednak nie mogą ich wypełnić całkowicie. Bo w takich pokojach musimy znaleźć miejsce również dla siebie.
Jak już wiemy co chcemy meblować, musimy rozstrzygnąć za ile i jak wiele mebli chcemy zakupić. Przykładowo kupując jeden mebel, musimy się kierować ogólnym klimatem pomieszczenia, tak aby go nie zakłócić. Kupując cały zestaw mebli, kierujemy się głównie gustem i tym jakbyśmy chcieli spędzać czas w mieszkaniu czy domu.
Podsumowując. Nie ważne czy się znamy na meblach czy nie. Ważne jest to czy mamy wyraźną chęć kupienia takich a nie innych mebli. Bo nasz gust rządzi w tej kwestii, no chyba że wybieramy we dwoje. Ale to już zupełnie inna bajka.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Wyposażenie domu