Banner
Banner
Banner

Kino domowe w salonie

Październik 1st, 2011

Każdy chce mieć jak najlepiej wyposażony dom. Począwszy od pięknego frontu, po wypucowane pokoje, na kinie domowym skończywszy. Dlaczego? Bo piękny dom to wizytówka na lata.
Kino domowe to popularne wyposażenie polskich domów. Składa się na niego zestaw głośników, duży telewizor wysokiej klasy odtwarzacz. To zestaw podstawowy. Można go oczywiście poszerzać jak dusza zapragnie.
Kino domowe to nie tylko zestaw umilający nam wieczory upływające na oglądaniu filmów. Doskonale sprawdza się także jako nagłośnienie na domówkach i imprezach.
Żeby dobrze zamontować kino domowe w salonie nie trzeba być specjalistą. Należy znać tylko podstawowe prawa rządzące się kinem i nagłośnieniem. W zależności od tego iloma dysponujemy głośnikami to tak musimy je rozłożyć po pokoju, by ze sobą współgrały. Należy także pamiętać, że ustawianie ich parametrów w każdym ze wskaźników znacząco zmniejsza ich żywotność. Optymalne ustawienia equalizera to 50% w każdej częstotliwości. Przy dobrej klasie głośników i tak nie wykorzystuje się więcej jak 60% mocy. Więc nie ma sensu torturować sprzętu. Natomiast gdy wybieramy kino domowe do salonu należy pamiętać, że nie do każdego pomieszczenia pasu poszczególny zestaw. O szczegóły warto zapytać sprzedawcę.
Zakup kina domowego to dość duży wydatek: od dwóch do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Co za tym idzie należy go dobrze przemyśleć. Można również rozłożyć sobie zakup na raty. Wszystko zależy od tego ile mamy aktualnie na koncie.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Wyposażenie domu