Banner
Banner
Banner

Kolor mebli w mieszkaniu

Kwiecień 30th, 2011

Wybór mebli to bardzo odpowiedzialne zadanie dla każdego człowieka, który dopiero co zakupił mieszkanie i ma zamiar go odpowiednio umeblować. Problem z wyborem to jednak nie tylko rodzaj drewna z jakiego mają być wykonane szafki, czy wzór jaki ma być wiodący na drewnianych szafach. Problem, i to dość spory, bardzo często stanowi kolor, w jakim mają być wykonane nasze nowe meble.
Zdawać by się mogło, że w tej kwestii nie ma większego wyboru. Drewno jest brązowe – wszystko zależy od tego jaki odcień tego brązu wybierzemy. Jednak nic bardziej mylnego, bowiem można wybrać szafę koloru niebieskiego, albo nawet i czerwonego. Wszystko tutaj zależy od inwencji twórczej wybierającego.
Do pokoju nastolatka, czy dziecka warto zamówić meble w kolorze innym niż klasyczny brąz. Nada to nieco szaleństwa i nastolatek będzie czuł się lepiej w takim pomieszczeniu. Dlatego najlepiej dopasować kolor mebli, do koloru ścian. Niebieska szafa będzie współgrać z turkusową ścianą, zaś oliwkowa półka wzmocni zieleń sufitu.
Jeśli chodzi o salon to najlepiej poprzestać na klasycznym brązie. Można wykorzystać tutaj brąz ciemny, bowiem nada on elegancji. Jednak jeśli cały pokój utrzymany jest w odcieniach szarości, to warto pomyśleć nad takim kolorem dla mebli.
W kuchni powinny dominować kolory ciepłe i delikatne jednocześnie. Dlatego jasny brąz będzie najlepszy na kolor dla mebli kuchennych. Sprawi, że całe pomieszczenie będzie przytulne. Zaś jeśli kolor ścian w kuchni jest żółty, bądź we właśnie takich odcieniach, to jasno brązowe meble dodadzą uroku.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Meble