Banner
Banner
Banner

Kolorystyka w mieszkaniu

Grudzień 19th, 2011

O tym, jak istotne są barwy w poprawnym funkcjonowaniu człowieka wiadomo już od dawna i wszelkie badania psychologiczne wyraźnie wskazują na to jak wielkie znaczenie w kreowaniu naszego samopoczucia maja kolory. Dlatego też warto wziąć to pod uwagę malując mieszkanie i wybierając kolory farb do poszczególnych pokoi.
Kolor powinien być dopasowany do pomieszczenia jakie będzie zdobił. Dobór powinien być uzależniony od tego, do czego dane pomieszczenie będzie wykorzystywane. Tym sposobem inaczej pomalujemy kuchnię, inaczej sypialnię, jeszcze inny kolor będzie w łazience, zaś salon to zupełnie inna bajka. Jak więc w takim razie rozsądnie dobierać kolorystykę pomieszczeń?
Wiadomo, że lepiej przebywa się w pomieszczeniu, w którym kolory wprawiają cię w radosny nastrój, a jednocześnie uspokajają i odprężają. Dlatego w salonie najlepiej wykorzystać jasne kolory. Najlepsze będę odcienie niebieskiego i fioletu, które w połączeniu ze sobą dadzą spokojny, aczkolwiek niezbyt nużący ton, w jakim utrzymane będzie całe pomieszczenie.
W kuchni kolorystyka powinna być żywa, zachęcająca do działania. Głównie dlatego, że to właśnie tutaj rano zjadamy pierwszy posiłek, który ma nas zachęcić do optymistycznego przeżycia całego dnia. Sprawią to kolory utrzymane w tonacji żółci i pomarańczy. Będzie to idealne, energiczne połączenie wprawiające w dobry nastrój.
Sypialnia do miejsce, gdzie po całym dniu spędzonym poza domem odpoczywamy i relaksujemy się. Uczucie odprężenia wywoła u nas, albo kolor beżowy, albo łososiowy. Wszystko zależy od tego, który z tych dwóch bardziej do nas przemawia.
Warto malować mieszkanie zwracając uwagę na kolory, żeby nie okazało się później, że wpływają one negatywnie na nasze samopoczucie, a my w swoim własnym mieszkaniu czujemy się jak w klatce.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Ozdoby domowe