Banner
Banner
Banner

Kwiaty w mieszkaniu

Styczeń 19th, 2012

Ciężko jest sobie wyobrazić mieszkanie, bądź dom, w którym nie kwitłyby jakieś kwiaty. Jeśli nie są to kwiaty w doniczkach, to z reguły zastępują je kwiaty w wazonach, świeżo zebrane z ogródka. Taki naturalny dodatek sprawia, że w mieszkaniu unosi się wspaniała kwiatowa woń, zaś wygląd wnętrza zaprasza swoją estetyką do przekroczenia progu.
Jakie więc kwiaty mieć w mieszkaniu? Dobrze jest mieć kilka kwiatów doniczkowych. Wielbiciele tych bardziej rozległych objętościowo roślinek na pewno będą zadowoleni z paproci, których to liczba gatunków dostępnym na rynku sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników tych mniejszych i jednocześnie mniej wymagających kwiatów idealne będą kaktusy, które również cechuje różnorodność gatunkowa. Dla tych, którzy mają nieco więcej czasu na pomaganie w rozwoju kwiatom świetne będą orchidee, które mimo wszystko wymagają nieco więcej uwagi i jednocześnie pracy ze strony właściciela tych przepięknych kwiatów.
Jeśli chodzi o kwiaty zerwane z ogródka to wszystko zależy od pory roku. Na wiosnę kwitną tulipany, których wszędzie pełno. Szeroka gama gatunków sprawia, że można naprawdę wyjątkowo przystroić mieszkanie tymi kwiatami. W lecie natomiast idealne będą różne, a także piwonie. Zarówno jedne, jak i drugie, oprócz przepięknego wyglądu, mają zniewalający zapach, który roznosił się będzie po wszystkich pokojach. Jesień to czas forsycji. Jej złoto przepięknie będzie się komponowało w mieszkaniu ze złocistymi promieniami słońca za oknem. W zimie, z racji iż o żywe kwiaty trudno, najlepiej wykorzystać iglaki, z których to można tworzyć dowoli różnego rodzaju stroiki. Chociaż wygląd nie jest tak oszałamiający jak w przypadku letnich czy wiosennych kwiatów, to jednak zapachem igliwie bije na głowę wszystkie inne roślinki.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Dekoracje