Banner
Banner
Banner

Lustra w mieszkaniu

Kwiecień 19th, 2012

Niewątpliwie lustro jest takim sprzętem domowym, bez którego człowiek nie może normalnie funkcjonować. To dzięki tej z pozoru mało istotnej rzeczy każdy z nas jest w stanie przygotować się do pracy, szkoły czy na uczelnię. Nikt nie wyszedłby bowiem z domu, bez wcześniejszego skontrolowania swojego wyglądu. Dlatego lustra odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego z nas i są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. Jednak często się zdarza, że wykorzystuje się je nie tylko do użytku funkcjonalnego. Coraz częściej, lustro w mieszkaniu to nie rzecz, która ma się przydać do oglądania siebie, ale część generalnego wystroju wnętrza. Jak to się dzieje i jakie funkcje estetyczne spełnia lustro?
Przede wszystkim lustro odpowiada za przestrzeń w mieszkaniu. Zwykle dość spore lustra pojawiają się albo w ścianach niewielkich pokoi, albo służą jako dodatek. Jaki w tym cel? To proste. Odbicie pokoju sprawia, że optycznie wydaje się on obszerniejszy, większy, a tym samym wygodniejszy, bowiem łatwiej jest nam się poruszać po takim pokoju. W związku z tym, jeśli chcemy zrobić na kimś wrażenie dość sporego apartamentu, mimo że posiadamy tylko zwykłe m-4, to warto mieć lustro prawie w każdym pokoju. Jednak trzeba również pamiętać, aby z tym nie przesadzać, bo wiadomo, że każda skrajność jest zła.
Drugą, tą niekoniecznie użytkową funkcją luster jest ich wygląd, który nadaje powagi i elegancji danemu pomieszczeniu. Dlatego też warto mieć stojące lustro w salonie. Sprawi ono, że pokój będzie wyglądał dystyngowanie, co z kolei zagwarantuje szacunek wśród naszych gości.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Dekoracje