Banner
Banner
Banner

Ozdoby świąteczne w mieszkaniu

Luty 19th, 2012

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, o czym niechybnie i dość nachalnie przypominają nam na mieście wystawy sklepowe i wyposażenie supermarketów. Dlatego też warto na ten czas odpowiednio przygotować również nasze mieszkanie, aby w ten sposób wprowadzić się w charakterystyczną świąteczną atmosferę, a jednocześnie przeżyć Boże Narodzenie w sposób wyjątkowy.
Co składa się na świąteczną dekorację w mieszkaniu? Przede wszystkim jest to choinka. Najlepiej aby była ona żywa, jednak wiadomo, że potem jest z tym więcej problemu niż pożytku. Najważniejsze, by tą choinkę możliwie najładniej przystroić poprzez udekorowanie jej różnego rodzaju bombkami, czy złocistymi łańcuchami.
Zamiast choinki sprawdzają się stroiki świąteczne. Najlepiej żeby było ich kilka. Można je porozstawiać po stołach w pokojach, albo na półkach w widocznych miejscach, tak, by zachęcały swoim świątecznym charakterem. Oprócz tego, jeśli będą wykonane z żywych iglaków, to wypełnią nasze mieszkanie cudownym zapachem.
Światełka choinkowe można wieszać nie tylko na choince. Jeśli mamy w oknach firanki, to dobrze jest zamontować taki łańcuch światełkowy tuż pod karniszem, aby nasze mieszkanie wyglądało przepięknie również od zewnątrz. Dobrze jest bowiem posiedzieć sobie w zimowy wieczór przed kominkiem, w pokoju, który rozświetlają nam kolorowe światełka.
Oczywiście ozdoby świąteczne w mieszkaniu to sprawa otwarta i każdy może wymyślić coś według własnego uznania. Liczy się tylko dobry pomysł. Warto o tym pomyśleć, aby na chwilę zmienić zwykły dom, w dom świąteczny emanujący radosnym nastrojem Bożego Narodzenia.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Ozdoby domowe