Banner
Banner
Banner

Piec gazowy czy elektryczny?

Czerwiec 19th, 2012

Ceny gazu rosną. Ceny prądu rosną. Wszystko rośnie tylko pensja stoi. Co zrobić? pyta się Kowalski Nowaka, Nowak na to ja bym kupił piec gazowy, Kowalski mu wtóruje. O nie! Zostaję przy elektrycznym. Kto ma rację?
Zasadnicza różnica pomiędzy piecem gazowym a elektrycznym to paliwo, które je napędza. Gaz ziemny, jest relatywnie tańszy od prądu. Choć ciężko to dokładnie przeliczyć. Stąd biorą się różne zdania na temat tego który piec jest lepszy.
Przeciwnicy pieców gazowych uderzają w duży problem w wypadku skończenia się gazu w butli. Jednak w większości polskich domów możemy znaleźć już gaz z sieci, który znacząco ułatwia życie. Plusem pieców gazowych jest to, że działają nawet jak zostaną przerwane dostawy prądu. Kolejny plus to zmniejszenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery.
Piece elektryczne, szczególnie to nowoczesne, mają wbudowane systemy oszczędzania energii. Dzięki czemu podgrzewają same naczynie, a nie powietrze. Ponadto przy używaniu pieców elektrycznych nie występuje ryzyko wybuchu gazu i zatrucia tlenkiem węgla. Z drugiej strony nowoczesne piece gazowe wyposażone są w czujniki zapobiegające nieszczęśliwym wypadką.
Więc kto ma racje? Nowak czy Kowalski? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć. Z resztą przy aktualnych rosnących cenach gazu i prądu ciężko zauważyć różnicę pomiędzy jednym a drugim. Więc warto zostać przy tym co aktualnie posiadamy, tak żeby zaoszczędzić na wymianie sprzętu.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Wyposażenie domu