Banner
Banner
Banner

Płytki czy panele

Lipiec 30th, 2011

Płytki i panele. Od wielu lat toczą bój w polskich domach o prym. Jednak walka ta wydaję się być nie do rozstrzygnięcia. Dlaczego? O tym w poniższym tekście.
Płytki i panele posiadają szereg zalet jak i wad. Zacznijmy od tych pierwszych. Panele są proste w montażu. Nawet średnio zaawansowany stolarz amator jest w stanie równo pokryć całą podłogą łącznie z zakamarkami i brzegami. Oczywiście specjalista upora się z nią szybciej, jednak takiemu trzeba zapłacić. Kolejną zaletą paneli jest ich cena. Jeżeli trafimy na dobrą okazję to dość spory pokój możemy wyłożyć za około 2 tys zł co nie jest wygórowaną ceną, zwłaszcza jeśli porównamy ją z ceną płytek, ale o tym za chwilę.
Płytki są niemal niezniszczalne. Dobrze położone i zabezpieczone wytrwają na naszej podłodze kilkadziesiąt lat albo i dłużej. Ich wysoka odporność na wilgoć skutkuje tym, że niemal zawsze znajdują się w kuchni i łazience. Często używa się ich do wyłożenia schodów i korytarz. Ponadto w wersji mrozoodpornej są świetnym wykończeniem chodnika przed domem.
Oczywiście płytki i panele mają swoje wady. Tam gdzie jedne spisują się dobrze inne ustępują im miejsca. Skutkuje to tym, że dzielą dom na strefy wpływów, niemal na dwie równe części. Z tą różnicą, że płytki jesteśmy wstanie położyć także na ścianach, a panele jednak nie bardzo. Nie zmienia to jednak faktu, że cena paneli jest znacznie niższa. Nie wspominając już i fachowcu, który z płytkami będzie się bawić dobre kilka dni.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Podłogi