Banner
Banner
Banner

Podłoga jasna, czy ciemna

Październik 1st, 2011

Wybór koloru podłogi do domu czy mieszkania jest kolejną trudną decyzją jaką należy podjąć. Wydaję się z pozoru, że kolor to tylko formalność. Jednak ma duże znaczenie.
Kolor możemy dopierać pod kątem pomieszczenia. Przykładowo ciemne podłogi lepiej się sprawdzają w miejscach gdzie znajduję się dużo brudu. To są takie pokoje jak korytarz, przedsionek, albo warsztat. Ciemna podłoga w takim miejscu sprawi, że nie będzie trzeba wycierać jej za każdym razem jak się po niej przejdzie w brudnych butach. Analogicznie jasne podłogi są jak najbardziej wskazane do miejsc nie brudzących się tak szybko. Czyli do wszystkich pozostałych
Jasne podłogi rozświetlają pomieszczenie. Szczególnie ten efekt jest widoczny przy lakierowanych parkietach albo klepkach podłogowych. Odbijane przez lakier promienie słoneczne mogą znacząco doświetlić pokój, nawet jeżeli jego okna znajdują się na stronie południowej.
Ciemne podłogi to zazwyczaj dywan. Jasne dywany są uciążliwe w utrzymaniu. Wymagają prania i trzepania co jakiś czas. Ciemny dywan wygląda bardzo dobrze nawet po odkurzeniu. To sprawia, że nie musimy się zbyt wiele natrudzić, by pomieszczenie wyglądało schludnie.
Kolor podłogi możemy wybrać również pod swój gust, a, że o gustach się nie dyskutuje, bo każdy jest inny i przez to ciężko doradzić co wybrać. Sami musimy stwierdzić czy do sypialni bardziej będzie pasować ciemny dąb czy jasna olcha. Oczywiście w najgorszym wypadku będzie nam grozić wymiana podłogi.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Podłogi