Banner
Banner
Banner

Podłoga w salonie

Marzec 19th, 2012

Podłoga w salonie to trudna decyzja. Musimy znaleźć złoty środek pomiędzy elegancją a funkcjonalnością. Bo salon to miejsc zarazem reprezentatywne jak i funkcjonalne.
W salonach najczęstszą opcją są podłogi drewniane takie jak panele czy klepka połączone schludnym dywanem położonym na środku. Całości dopełniają meble i duże okno od strony południowej lub południowo zachodniej. To popularny model wystroju salonu. I trzeba przyznać, że taka prosta podłoga idealnie do niego pasuje.
Oczywistym wydaje się wniosek, że podłoga lakierowana szybko może zostać zarysowana przez nogi krzeseł lub stołu. Niestety to jest również prawdą. I jeśli zdecydujemy się na parkiet w salonie to musimy rozważyć albo częściowe przykrycie go dywanem, albo okresowe lakierowanie go.
W salonie warto zainwestować w jasną podłogę. Sprzyja ona długim rozmową, rozświetla pokój i odpręża. Salon ma być reprezentatywny więc musi błyszczeć. W dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu.
Co jeśli nie chcemy parkietu w salonie? Dobrą opcją są także wykładziny połączone z dywanem. Podobnie jak w przypadku paneli warto wybrać jasny odcień wykładziny, w kolorze ecrue albo kości słoniowej. Na pewno taki wybór oszczędzi nam pracy przy pastowaniu podłogi, ale doda przy odkurzaniu. Więc w zależności czy wolimy czyścić powierzchnie płaskie na kolanach czy w niewygodnym i przykurczonym zgięciu możemy wybrać albo parkiet albo wykładzinę.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Podłogi