Banner
Banner
Banner

Praktyczna strona posiadania żaluzji

Maj 19th, 2012

Wiele ludzi, meblując nowe mieszkanie, bądź dom, zamiast firanek decyduje się na zamontowanie w oknach żaluzji. Jest to niewątpliwie bardziej praktyczna sprawa w porównaniu z tradycyjnymi zasłonami. W dodatku zapewnia lepszą prywatność i nie trzeba się martwić o to, że jakiś wścibski sąsiad będzie do nas zaglądał wieczorkiem przez lornetkę, z mieszkania obok. Jednak mimo swoich wszystkich zalet, żaluzje posiadają te wady.
Skupmy się najpierw może na tych pierwszych. Zalety żaluzji są oczywiste. Gwarantują one pełną dozę prywatności, dzięki czemu posiadacz takich masywniejszych zasłon powinien czuć się bezpiecznie. Do tego są one praktyczniejsze, bowiem wystarczy tylko jedno kliknięcie, bądź pociągnięcie, a okna są zakryte i nikt nie ma prawa niczego zobaczyć. Dlatego gwarantuje to spokój i poczucie, że nasze dobra osobiste nie są naruszane pod żadnym względem – nawet nikt nie patrzy na nie.
Wad jest zdecydowanie mniej, jednak istnieją takowe. Przez żaluzje w mieszkaniu całe pomieszczenia wydają się być ciemne i światło ma trudniejszy dostęp do środka naszego domu. I w momencie kiedy zasłony tylko po części blokują promienie słoneczne, to żaluzje bronią mieszkanie przed wszelkim źródłem światła. Rano może to być dość kłopotliwe, zwłaszcza, że chyba każdy lubi budzić się z przepięknym słoneczkiem za oknem.
Mimo swoich wad żaluzje są naprawdę przydatne. Zwłaszcza sprawdzą się w mieszkaniu u kogoś, kto ceni sobie swoją własną prywatność i autonomię.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Ozdoby domowe