Banner
Banner
Banner

W co zaopatrzyć kuchnię?

Grudzień 19th, 2010

Wyposażenie kuchni wydaję się być sprawą prostą. Jednak tak nie jest. Ten kto meblował kuchnie doskonale wie, że trzeba podejmować różne decyzje. Jakie? O tym poniżej.
Wiele czynników ogranicza tego kto chce umeblować kuchnię. Pierwszym z nich jest miejsce. Kuchnie są zazwyczaj niewielkimi pomieszczeniami. Skutkuje to tym, że zmuszeni jesteśmy wybierać pomiędzy pralką, a zmywarką, pomiędzy szafką kuchenną a niewielką ławą. Sprawę utrudnia dostęp do mediów, tutaj wody. Bo nie możemy przenieść kuchni ot tak do innego pomieszczenia.
Kuchnia musi być zaopatrzona w podstawowe elementy takie jak zlew i kilka półek i płyta grzewcza. Teraz możemy już kombinować i iść na kompromisy. Pierwszym możliwym kompromisem jest wyposażenie kuchni w niewielki piekarnik, taki wielkości mikrofalówki. Wolne miejsce pod płytą grzewczą można poświęcić np. na zmywarkę. Niewielka lodówka na żywność pierwszej potrzeby. Taka by zmieściła się w zabudowie z szafką kuchenną. Dużą możemy natomiast sprytnie ukryć w holu lub w spiżarni. Ciężko natomiast odpowiedzieć czy zlew w kuchni powinien być dwu czy jednokomorowy. Oczywiście to zależy od wielkości rodziny i ilości naczyń do zmywania. Jednak przy wyjątkowo niewielkich kuchniach musimy radzić sobie z jednokomorowym.
Jak widzimy kuchnia kuchni nie równa. Wyposażamy ją tak jak możemy. Bo w kuchni przyda się wiele rzeczy, jednak nie każda z nich się tam zmieści. Co za tym idzie, musimy wybierać.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Wyposażenie domu