Banner
Banner
Banner

W jakie meble wyposażyć salon?

Luty 19th, 2012

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest miejscem spotkań rodzinnych, tam spędza się wieczory przy oglądaniu filmów, tam też można odpocząć i się wyciszyć.
W zależności od tego do czego będzie nam służyć salon, tak też musimy go wyposażyć. Ważnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę gdy wyposażamy te pomieszczenie musi być jest to czy salon będzie pełnić więcej niż jedną funkcję.
Standardowy salon to pomieszczenie jasne. Dlatego meble nie powinny się gryźć z resztą pokoju. Jednak kolor nie jest tu najważniejszy. Do salonu na pewno przyda się duża ława oraz liczne krzesła. Te elementy spełniają funkcję gościnną tego pokoju. Ponadto warto wyposażyć go w barek, elegancki, nie za duży mebel, tak by współgrał z ławą i krzesłami.
Kolejną rzeczą w jaką warto wyposażyć salon jest telewizor i kino domowe. Choć z pozoru wydaję się to być zbędnym wydatkiem, to idealnie pasuje do funkcji gościnnych pomieszczenia. Jeżeli pojawia się telewizor, to warto zaopatrzyć się w zgrabną elegancką rogówkę. Jeżeli jest rozkladana uzyskamy w ten sposób dodatkowe miejsce do spania dla gości.
Do salonu oczywiście można wstawić dużo więcej mebli. Jednak to pomieszczenie powinno być przestronne i przejrzyste. Nie ma sensu upychać do niego meble na siłę, bo ten pokój może stracić wartości estetyczne. Chyba, że salon pełni funkcję sypialni, jadalni czy pokoju dziennego. Wtedy należy go tak doposażyć, by spełniał się w każdej roli.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Meble