Banner
Banner
Banner

Wady i zalety drewnianych podłóg

Grudzień 19th, 2010

Dobra podłoga w domu to jedna z najważniejszych rzeczy jaką powinien się zająć jego przyszły właściciel. Do różnych pomieszczeń preferuje się różne podłogi. W mieszkaniach najczęściej znajdujemy płytki, panele lub wykładziny. W domach jednorodzinnych, szczególnie tych wiekowych, częściej znaleźć można podłogę z drewna. Natomiast w nowoczesnych zabudowach na podłodze częściej lezy nawierzchnia korkowa, lub z drzewa bambusowego.
Wszystkie podłogi pokryte drewnem mają jedną ogromną zaletę. Bez względu, na porę roku, temperaturę czy wilgotność wydają się być ciepłe i przyjemne w kontakcie ze skóra. Ta zależność jest szczególnie dobrze widoczna przy podłogach drewnianych, a nie drewnopochodnych, takich jak sklejki czy płyty wiórowe. Ponadto podłogi drewniane, wydają się być miększe. Co z resztą jest prawdą, od podłóg z kamienia lub wyrobów mu podobnych. Jest to oczywistą zaletą, zwłaszcza wtedy gdy chcemy zadbać o swój komfort zaraz po przebudzeniu.
Wadą podłóg drewnianych może być ich niska trwałość. Z czasem szczępią się i odrywają się od nich niewielkie drzazgi. Oczywiście można temu zapobiec poprzez stałą konserwację drewna. Jednak wiąże się to ze stosunkowo wysokimi kosztami. Wadą takich podłóg jest także ich niska odporność na wodę i wilgoć. Pod wpływem wilgoci drewno może stracić swoje właściwości, zmienić kolor, a nawet wypaczyć się i zdeformować konstrukcję podłogi. Takie deformacje szczególnie uciążliwe są przy ponownym meblowaniu.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Podłogi