Banner
Banner
Banner

Wanna czy prysznic w łazience?

Listopad 19th, 2012

Meblując łazienkę stajemy przed odwiecznym dylematem: wanna czy prysznic? Niewątpliwie jedno i drugie posiada swoje wady i zalety, jednak jak wybrać, aby później być zadowolonym? Nie każdy wybór później owocuje w zadowolenie, zwłaszcza jeśli chodzi o coś, co będzie nam służyć przez całe lata. Jak więc wybrać, aby nie żałować?
Wanna jest dobra dla kogoś kto uwielbia długie przesiadywanie w wodzie. Jednocześnie musi to być osoba, która ma na to czas. No i do tego dochodzi dość spora ilość miejsca w łazience, bowiem chcąc, nie chcąc taka wanna swoje rozmiary ma i nie do każdej łazienki jest w stanie się wepchnąć. Dlatego też warto najpierw ustalić na co mamy miejsce, a z czego lepiej jest zrezygnować. Oprócz tego, w wannie możemy się zrelaksować, położyć na chwilę i odpłynąć – byle nie dosłownie, bowiem mogłoby to być nieco kłopotliwe. Dlatego jeśli ktoś lubi długie kąpiele pełne piany i gorącej wody to nie ma co się zastanawiać i do łazienki wpakować sobie wannę.
Dla tych, którzy nie lubią się myć, lub lubią, ale wolą załatwiać to możliwie jak najszybciej idealny będzie prysznic. Kabina prysznicowa jest mniejsza niż wanna, do tego wygodniejsza bowiem możemy stać, gdy strumień wody po nas spływa, no i przede wszystkim możemy szybko się umyć niemal w każdej części ciała. Dlatego też dla wygodnickich najlepszy będzie w łazience prysznic. Jednak problem z nim jest taki, że czasem po prostu mamy ochotę nieco dłużej pobyć pod wodą – pod prysznicem to dość problematyczne bowiem im dłużej stroisz, tym bardziej bolą cię nogi.
Wniosek: każdy wybiera według swoich własnych upodobań. No chyba, że mieszkanie czy dom zamieszkuje więcej ludzi o różniących się nieco upodobaniach. Wtedy nie ma wyjścia – trzeba w łazience mieć i wannę, i prysznic.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Wyposażenie domu