Banner
Banner
Banner

Zasłony i firanki

Listopad 19th, 2012

Remontując mieszkanie, bądź meblując dom od podstaw bardzo ważne są wykończenia. Jak już wszelkie meble będą dostosowane, zaś sprzęty załatwione, przychodzi pora na takie dodatki jak firanki i zasłony. I chociaż niekoniecznie jest to dodatek podobny do innych – gdyż z reguły dodatki kojarzą się z czymś mało istotnym – to warto naprawdę się postarać przy doborze. Bowiem od tego zależy, jak cały pokój będzie się prezentował. Jeśli firanki nie pasują, to całe umeblowanie pomieszczenia zdaje się być niedopasowane.
Firanki i zasłony to kwintesencja całego wystroju wnętrza danego pokoju. Dlatego należy dobierać je skrupulatnie. Przede wszystkim zaś muszą one idealnie pasować do mebli jakie będą znajdowały się w pokoju. Dlatego trzeba uważać na wzory firanek – nie mogą być zbyt urozmaicone, a raczej stonowane. Do tego lepiej unikać jakichś abstrakcji, bowiem one tylko niepotrzebnie wyolbrzymiają niedociągnięcia. Najlepiej wybierać jakiś prosty wzór. Trzeba uważać też na wzory kwiatowe. Mimo że wiele z nich jest naprawdę piękne, to część nie nadaje się do pokazania w oknie.
Jeśli chodzi o zasłony to przede wszystkim trzeba uważać na dobór kolorystyki. Ważne, aby współgrała z kolorystyką pomieszczenia. Jeśli zasłony będą zbyt krzykliwe i kompletnie nie będą pasowały do pomalowanych ścian, to cały pokój będzie wydawał się obskurny i choćby zasłony były niewiadomo jak piękne, to będą działać raczej na niekorzyść niż korzyść pokoju.
Jedno jest pewne i trzeba o tym pamiętać przy wyborze zasłon i firanek – ważne, aby z niczym nie przesadzać i wybierać wszystko w ramach zdrowego rozsądku.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Dekoracje